Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca w Warszawie: program

8 marca w Polsce i wielu krajach na świecie odbywać się będzie Międzynarodowy Strajk Kobiet. Co będzie się działo w Warszawie? Sprawdzamy aktualny program Strajku Kobiet 8.08. Zobacz, co, gdzie i kiedy.

 Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca to kolejne wydarzenie, które - podobnie jak październikowy Czarny Protest - prawdopodobnie przyciągnie tysiące kobiet w Polsce. Tym razem także kobiety ubiorą się na czarno i podczas wielu różnych akcji i wydarzeń demonstrować będą niezadowolenie z łamania ich praw oraz walczyć o "pełnię praw reprodukcyjnych, państwo wolne od zabobonów, wdrożenie i stosowanie Konwencji Antyprzemocowej oraz poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet". Wszystkie akcje odbywać się będą pod hasłem "Solidarność naszą bronią".

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca - pełna lista wydarzeń w polskich miastach

"Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.

Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem 'Solidarność naszą bronią'"- czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

Strajk Kobiet 8 marca: Warszawa - program akcji

Oto dokładna, aktualna rozpiska wydarzeń, które przewidywane są w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet w Warszawie.

RadioZET.pl/AS

Więcej: