Orszak Trzech Króli 2017 - Warszawa: trasa i program wydarzeń

6 stycznia ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. Jaka jest trasa Orszaku i o której rusza wydarzenie? Sprawdzamy trasę i program.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. W 2017 roku wydarzenie to odbywać się będzie już po raz dziewiąty. W Warszawie odbędzie się w dwóch miejscach.

Centralny Orszak Trzech Króli

Pierwszy, "główny" orszak, rusza z Placu Zamkowego o godzinie 12.00. Trasa Centralnego Orszaku wieść będzie Traktem Królewskim do pl. Piłsudskiego. Będzie to największy Orszak w całej Polsce.

Orszak Trzech Króli na Targówku

Oddzielny Orszak organizują mieszkańcy Targówka i okolic. Wydarzenia w diecezji warszawsko-praskiej rozpoczną się uroczystą Mszą Św. o godz. 12.00 sprawowaną w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego 8. Na terenie kościoła zlokalizowana będzie też pierwsza scenka rodzajowa. Od godz. 13.00 przed Domem Kultury „Świt” będą przygotowywać się do wymarszu królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Zaczną się też formować Orszaki. Orszak czerwony (europejski), niebieski (afrykański) i zielony (azjatycki) to ponad 300 dzieci i 200 opiekunów. Święta Rodzina, a za nią cały Orszak, wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ulic Bartniczej i Wysockiego.

Betlejem na Torwarze

Dopełnieniem wydarzeń 6 stycznia będzie wyjątkowy koncert kolęd "Betlejem na Torwarze" w Warszawie, który odbędzie się dnia 21 stycznia 2017 r. o godz. 18.00. Wystąpią takie gwiazdy jak TGD, Natalia Niemen, Kuba Badach, Marika, Mate.O czy Piotr Cugowski. Dochód z koncertu będzie przekazany na dożywienie osób potrzebujących.

Więcej: