Pogoda na najblizsze dni: mroźno, ale słonecznie

Minusowe temperatury będą mieszać się z wyżowym frontem, który ma nam przynieść ocieplenie, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Tak, według synoptyków, ma kształtować się pogoda w najbliższych dniach. W nocy temperatura może spaść nawet do minus 18 stopni.

Klasyk mówi, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Pogoda nas zatem nie zawiedzie. Nadal będzie dosyć mroźno, nad Polskę przybędzie też wyżowa, słoneczna aura. Idealna zima to podobno taka, kiedy na termometrze wartości spadają poniżej zera, a na bezchmurnym niebie pokazuje się słońce. Tak ma być w ciągu kilku najbliższych dni. Przynajmniej częściowo. Zapowiadane są też opady śniegu, które to „bezchmurne niebo” mogą nieco zakryć.

W czwartek ma być słonecznie w całym kraju. Opady śniegu zobaczą jedynie mieszkańcy wschodniej Polski. Termometry wskażą od -8 st. C na Suwalszczyźnie do -3 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Mroźna aura utrzyma się w weekend. Na pocieszenie, niebo nadal będą rozjaśniać promienie słoneczne. Przynajmniej w piątek. W całym kraju można spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Trzeba być przygotowanym także na zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę termometry wskażą od -6 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Z kolei w niedzielę termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Dolnym Śląsku.

RadioZET.pl/TVN Meteo//KM

Więcej: