„PiS zachowuje się gorzej od PO”. Ostra dyskusja w „Śniadaniu w Radiu ZET”

Cały system, tak jak został ustalony w 1989 roku, opiera się na promowaniu miernych, biernych, ale wiernych – powiedział w „Śniadaniu w Radiu ZET” Stanisław Tyszka z Kukiz’15. – PiS zachowuje się gorzej od PO – dodał Adrian Zandberg z Razem.

Najwięcej kontrowersji wśród polityków wywołała kwestia nowej pracy rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza, który został członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, choć nie posiada wyższego wykształcenia ani doświadczenia w branży obronnej. – Apteka w Łomiankach to kuźnia kadr – drwił Sławomir Neumann z PO, nawiązując do jednego z poprzednich miejsc pracy Misiewicza.

Misiewicza bronił Bartosz Kownacki z PiS. – Pracuje 24 godziny na dobę. To nie jest praca po 8 godzin. Za to odpowiednie wyróżnienie się należy – argumentował i dodał, że nie można krytykować rzecznika MON jedynie ze względu na jego młody wiek (Bartłomiej Misiewicz ma 26 lat).

Nie przekonało to Marka Sawickiego z PSL. – Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. Pan Misiewicz Jest wiernym sługą Antoniego Macierewicza od kilkunastu lat – powiedział.

– PiS promuje kumoterstwo i nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa – dodał Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Zgodził się z nim Adrian Zandberg. – Nieszczęsny Misiewicz to tylko przykład tego, co się dzieje na poziomie lokalnym. Niemal wszędzie jest ściana płaczu, że PiS zachowuje się gorzej niż PO – stwierdził.

ŚNIADANIE W RADIU ZET 11.09.2016

„Śniadanie w Radiu ZET” w każdą niedzielę o godz. 9.05 na antenie Radia ZET i Polsat NEWS

Radio ZET/MW

Więcej: