Sellin: w Europie nie skupiamy się na dobrej opinii, ale na szacunku

Odzyskujemy podmiotowość, nasz głos w dyskusji o tym, czym ma być Europa, znaczy więcej niż poprzednio – powiedział Jarosław Sellin (PiS) w „Śniadaniu w Radiu ZET”.  Goście programu ocenili rok rządów Prawa i Sprawiedliwości.

– Pani premier jest osobą bardzo skromną i cichą, ma taki gen wiarygodności w oczach. Jest dobrym duchem tego wszystkiego – ocenił Marek Jakubiak z Kukiz’15. – Niestety rząd PiS obiecał w kampanii, że będzie wydawał, ale że będzie i oszczędzał. Tu mamy do czynienia z bardzo drogim państwem – dodał.

Beatę Szydło chwaliła także  Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta. – Jest bardzo dobrym premierem. Styl spokoju, opanowania i konsekwencji. Tak można scharakteryzować panią premier – stwierdziła.

Według opozycji rząd nie spełnia jednak swoich obietnic wyborczych. – Beata Szydło zrealizowała jedną, 500 plus – powiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. Dodała również, że premier nie jest samodzielna. – Zaręczam, że Ewa Kopacz nie dzwoniła do Brukseli – podkreśliła.

W ocenie Jarosława Sellina z PiS w ostatnim czasie Polska „odzyskała podmiotowość”. – Nie skupiamy się na dobrej opinii, ale na szacunku – powiedział. – Po tym roku wszyscy wiedzą, że z Polską trzeba rozmawiać poważnie, w a nie wydawać polecenia – dodał.

Zobacz poprzednie wydania programu „Śniadanie w Radiu ZET”

Więcej: