„Mamy problemy z grupkami bandziorów, a nie z kibicami” [WIDEO]

Będzie nowelizacja prawa w związku z chuligaństwem na stadionach – zapowiedział w „Śniadaniu w Radiu ZET” wiceminister sprawiedliwości i poseł PiS Michał Wójcik. – Ważna jest nieuchronność kary – podkreślała Barbara Dolniak z Nowoczesnej.

Według sondażu IBRiS dla Radia ZET, 39 proc. badanych uważa, że zaostrzenie kar jest najlepszym sposobem na walkę z chuliganami na stadionach.  

– Podwyższanie kar to nie jest element który spowoduje, że nagle będzie mniej przestępstw. Sprawca boi się, że go złapią i osądzą – skomentowała wyniki sondażu Barbara Dolniak. – Mamy przepisy, które pozwalają karać, ale jeśli jest przyzwolenie, nawet nie społeczne, ale rządzących – stwierdziła i dodała, że „już w prasie afrykańskiej pisze się o pseudokibicach w Polsce”.

– Tam, gdzie jest chuligaństwo musi być wymierzona kara – zgodził się Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Podkreślił jednocześnie, że nie można „wrzucać wszystkich kibiców do jednego worka”.  – Mamy problemy z grupkami bandziorów, a nie z kibicami – dodał Michał Wójcik.

– Olbrzymia odpowiedzialność leży na klubach, ale nie wykorzystują instrumentów, które posiadają – powiedział Paweł Zalewski z PO. Przyznał, że nigdy nie był ze swoimi dziećmi na mecz piłki nożnej, bo bał się o ich bezpieczeństwo. – Polska jest jedynym krajem, w którym doszło do połączenia polityki i bandytyzmu – dodał.– Połączenie patriotów polskich z kibolami jest absolutnym skandalem. To jest odpowiedzialność Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził.

- Chciałbym oddać szacunek milionom polskich kibiców, którzy stanowią często grupy najbardziej patriotyczne. Nie mówię o chuliganach – odpowiedział mu Stanisław Tyszka z Kukiz’15. – Ludzie zawsze będą oczekiwali wyższych kar. Ale tu odpowiedzialność leży po stronie sądów – stwierdził.

Przypomnijmy: przed wtorkowym meczem Legii Warszawa z Realem Madryt, który odbył się w stolicy Hiszpanii, polscy pseudokibice starli się z policją. Sam mecz przebiegł bez zakłóceń.

Zapraszamy do komentowania programu na profilu „Śniadania w Radiu ZET” na Twitterze:

Zobacz poprzednie wydania programu „Śniadanie w Radiu ZET”

Więcej: