„To nie będzie rekonstrukcja, ale facelifting” [WIDEO]

Premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński są gwarantami, że nie będzie przyzwolenia na „złotych chłopców” w spółkach skarbu państwa – powiedział w „Śniadaniu w Radiu ZET” Paweł Szafernaker z kancelarii premiera. – Prezes Kaczyński zna prawdziwą skalę nepotyzmu w państwowych spółkach i dlatego zrekonstruować rząd zanim zrobi to CBA – odpowiedział mu Marcin Kierwiński z PO.

Oprócz nich w programie udział wzięli Barbara Dolniak z Nowoczesnej, Marek Sawicki z PSL i Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. 

Przy stole zabrakło Piotra Liroya-Marca, któremu nie udało się dotrzeć do studia. Zatrzymały go utrudnienia związane z Maratonem Warszawskim.

Politycy rozmawiali m.in. o planach rekonstrukcji rządu, którą na przyszły  tydzień zapowiedziała premier Beata Szydło. – Lepiej żeby nie były to zmiany w rządzie, lecz zmiana rządu. Ciężko znaleźć ministra, który radzi sobie ze swoimi obowiązkami – powiedział Kierwiński. Dodał, że „to nie będzie rekonstrukcja, ale facelifting”. 

Z kolei według Marka Sawickiego „z dużej chmury będzie mały deszcz”.

Barbara Dolniak zwróciła uwagę, że to Nowoczesna zmusiła PiS do zmian w rządzie. – Gdyby nie akcja Nowoczesnej  Misiewicze, nigdy byście nie mieli tej autorefleksji o potrzebie zmian – powiedziała. W ramach akcji Misiewicze wskazywane są związane z PiS osoby, które otrzymały posady w państwowych spółkach.

Z kolei Kierwiński zapowiedział, że 2 października Platforma Obywatelska ogłosi nowy program. Stworzy również gabinet cieni. – Nowy początek nowej Platformy – powiedział o planowanych zmianach.

Wojewodowie przyjadą do Beaty Szydło

Tymczasem PiS szykuje się do zmian w regionach. Paweł Szafernaker ogłosił w „Śniadaniu w Radiu ZET”, że do Warszawy wezwani mają zostać wszyscy wojewodowie.

– Chodzi o skuteczne zarządzanie rządem i odejście od Polski resortowej. Pani premier w tym tygodniu wezwie do Warszawy wszystkich wojewodów – zapowiedział, odnosząc się do sobotniej deklaracji premier Szydło na wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS. Dodał, że będą zmiany personalne wśród wojewodów.

ZOBACZ POPRZEDNIE WYDANIA PROGRAMU ŚNIADANIE W RADIU ZET

Radio ZET/MW

Więcej: