PiS nie wyklucza własnego projektu ustawy reprywatyzacyjnej

„Nie wykluczam, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosi własny projekt reprywatyzacyjny dotyczący całego kraju. Warto zacząć pracę” – zapowiada gość „Śniadania w Radiu ZET”, Jarosław Sellin z PiS.

Jego zdaniem „to nie brak regulacji jest źródłem patologii, tylko łamanie obecnie obowiązującego prawa”.  Polityk dodaje, że odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz jest tu „oczywista”. Poseł PiS uważa, że Platforma Obywatelska próbuje ratować sytuację, „która nabrzmiała i powoduje mocne zachwianie polityczne”.

Zdaniem Rafała Grupińskiego z PO „niepotrzebnym błędem PiS było niezagłosowanie za komisją w Radzie Miasta”. Dyrektor prezydenckiego biura prasowego ocenia z kolei, że „ekipa rządząca Warszawą doprowadziła do bałaganu”. Dodaje, że gdyby podobnie było w całej Polsce, to „inwestorzy zagraniczni w ogóle by na Polskę nie spoglądali, bo inwestowaniu u nas byłoby ryzykowne”. Magierowski uważa, że ta sprawa rozeszła się bardzo szerokim echem w mediach zachodnich.

Marek Jakubiak z Kukiz’15 powtarza, że jego klub chce komisji śledczej w tej sprawie. „Chcemy wyjaśnić to w Sejmie w transparentny sposób” – zapowiada gość „Śniadania w Radiu ZET”.

Gośćmi programu byli Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta), Jarosław Sellin (PiS), Rafał Grupiński (PO), Marek Jakubiak (Kukiz’15), Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) oraz Marek Sawicki (PSL).

Radio ZET/ŁS,MA

Więcej: