Rzymkowski: Wałęsa pozywa ludzi, którzy mówią prawdę

- Problemem Lecha Wałęsy jest to, że pozywa ludzi, którzy mówią prawdę. To jest haniebne dla niego - stwierdził Tomasz Rzymkowski z ugrupowania Kukiz'15.

Wczoraj Polska Agencja Prasowa z nieoficjalnych źródeł dowiedziała się, że analiza dokumentów na temat TW Bolka znalezionych w domu Czesława Kiszczaka potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB. Zdaniem polityków prawej strony sceny politycznej wiadomość ta potwierdza znane od dawna fakty o byłym prezydencie RP.

- w 2008 roku ukazała się na ten temat książka. Problem polega na tym, że w III RP wytworzono system kłamstwa ws. TW Bolka. Poziom zakłamania jest bardzo wysoki - skomentował profesor Andrzej Zybertowicz.

Odmiennego zdania na temat postaci Lecha Wałęsy są członkowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz PSLu.

- Lech Wałęsa to wielki człowiek, wielki Polak i nikt co do tego nie ma wątpliwości. PiS chciałby zbudować pomnik Jarosławowi Kaczyńskiego - powiedział Stanisław Gawłowski z PO.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

W styczniu Jarosław Kaczyński rozpoczął podróż po Polsce, aby spotkać się z lokalnymi działaczami partii i porozmawiać o przyszłorocznych wyborach samorządowych. Wśród pomysłów PiS dotyczących samorządów terytorialnych środowisko polityczne podzielił temat zmiany ordynacji wyborczej i wprowadzenia dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

- W konstytucji mamy zapisane, że kadencyjność dotyczy tylko i wyłącznie prezydenta Polski. Jeśli PiS chce wprowadzić kadencyjność w samorządzie, niech zmieni konstytucje - zaznaczył Marek Sawicki z PSL.

Politycy odnieśli się również do kwestii zapowiadanej reformy wymiaru sprawiedliwości przygotowanej przez Zbigniewa Ziobro. Zdaniem Jarosława Sellina z PiS polskie sądownictwo jest krytycznie oceniane przez obywateli. Wynikać ma to z przełomu lat 80 i 90, kiedy to środowisko sędziowskie zawzięcie broniło się przed lustracją.

- Ziobro kłamie mówiąc, że to będzie mały remoncik. Remontu nie zaczyna się od wysadzania sądownictwa - zaznaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

RadioZET.pl/DG

Więcej: