Zarzuty dla byłego prezesa upadłego biura podróży Sky Club

Są zarzuty za upadek przed trzema laty biura podróży Sky Club - dowiedziało się Radio ZET. Były prezes biura Sky Club Maciej T. usłyszał zarzuty niegospodarności oraz niezgłoszenia w wymaganym terminie wniosku o upadłość.

Maciej T. miał udzielać innej spółce pożyczek bez odpowiednich zabezpieczeń, nie zajął się skutecznie ściąganiem pieniędzy od kolejnej spółki oraz wziął nieuzasadniony ekonomicznie kredyt w banku, którego spółka nie mogła spłacić. Według śledczych swoimi działaniami wyrządził szkodę w kwocie 62 milionów złotych.

"Podejrzany Maciej T. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień" - napisał Radiu ZET rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Upadek biura Sky Club wstrząsnął branżą turystyczną. Firma do ostatnich dni sprzedawała wycieczki i upadła przed samym szczytem sezonu turystycznego.

W chwili zgłoszenia bankructwa za granicą było prawie 5 tysięcy klientów biura, a 19 tysięcy oczekiwało na wyjazd. W pomoc turystom zaangażowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Radio ZET/MAG/EM

Więcej: