Upadło kolejne biuro podróży. Tym razem Agencja Turystyczna Zawadzkie z Opola

Agencja Turystyczna Zawadzkie ogłosiła utratę płynności finansowej. Większość ze 150 klientów biura wraca do kraju we środę.

Opolski urząd marszałkowski dostał informację o utracie płynności finansowej Agencji we wtorek po południu. Natychmiast zajął się turystami, którzy są za granicą, a biuro nie miało ich jak ściągnąć do Polski. W sumie to 150 osób.

Pierwsza grupa turystów z Hiszpanii, gdzie w sumie było 64 klientów Agencji Turystycznej Zawadzkie, w drogę powrotną do Polski wyruszyła już we wtorek wieczorem. Z kolei 20 innych osób zdecydowało się przedłużyć pobyt w dużej mierze na własny koszt i wróci w planowanym w ramach wycieczki terminie – ale też, zgodnie z przepisami, na koszt urzędu marszałkowskiego.

Pozostali klienci upadłego biura są w Grecji, Włoszech, Chorwacji oraz Bułgarii. Wszyscy turyści korzystali z wyjazdów autokarowych.

Agencja Turystyczna Zawadzkie było w rejestrze marszałka. Ma gwarancję w wysokości 215 tys. zł. To wystarczy na zapewnienie powrotu do kraju wszystkich 150 turystów.

Radio ZET/is

Więcej: