PiS organizuje nadzwyczajną sesję Rady Miasta Warszawa

Wraca sprawa afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Stołeczny ratusz będzie się z niej tłumaczył przed radnymi na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jedzie jednak na urlop więc to trudne zadanie spada na jej zastępcę Witolda Pahla.

Wniosek o nadzwyczajną sesję zwołali radni PIS na czele z byłym obrońcą praw lokatorów radnym Oskarem Hejką. Domagają się oni ujawnienia wyników wewnętrznego audytu w ratuszu oraz podania nazwisk urzędników odpowiedzialnych za reprywatyzację.

Radni chcą też wiedzieć co stało się ze społecznym raportem w tej sprawie, który omawiała rada w kwietniu 2010 roku i dlaczego zapadła po nim głucha cisza. Na te pytania będzie odpowiadał wiceprezydent Pahl, którego rolą jest wyczyszczenie wszystkich reprywatyzacyjnych brudów w ratuszu.

Tydzień temu CBA zatrzymało pięć osób w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, między innymi znanego adwokata zajmującego się odzyskiwaniem nieruchomości Roberta N. i byłego wicedyrektora biura gospodarki nieruchomościami Jakuba R.

RadioZET.pl/DG

Więcej: