Warszawa: nie będzie audytu ws. reprywatyzacji

Sprawą warszawskiej reprywatyzacji zajmuje się już CBA i prokuratura. Ze słow Witolda Pahla – wiceprezydenta Warszawy – wynika, że audyt, przeprowadzony przez stołeczny ratusz, nie ma racji bytu.

Audyt miała przeprowadzić zewnętrzna firma. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został już 2 razy unieważniony. Pahl przekazał wiadomość, że takie rozwiązanie nie będzie konieczne, gdyż sprawa jest w rękach państwowych służb (CBA i prokuratury).

– Przyrzeczenie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, co do oceny przez instytucje zewnętrzne procesów reprywatyzacyjnych, które były przedmiotem publicznego zainteresowania, a co do których zachodziły podejrzenia, że przebiegały w sposób nieprawidłowy, miało miejsce wiele miesięcy temu – powiedział. Jego zdaiem pwoierzanie tych samych funkcji zewnętrzym podmiotom nie miałoby sensu.

Ratusz prowadzi jednak tzw. "mały audyt" zainicjonowany przez Biuro Dekretowe zewnętrznej kancelarii prawnej. Ma on za zadanie prześwietlić akta spraw pod kątem prawidłowości postępowań reprywatyzacyjnych.

RadioZET.pl/KM

Więcej: