Fotoradary bez czarnej foli. Na razie tylko sprawdzane

Urządzenia rejestrujące prędkość pojazdów na warszawskich drogach ponownie będą w użyciu. W ostatnim czasie sukcesywnie znikają z ich ekranów czarne folie. Urzędnicy tłumaczą, że na razie sprzęt znajduje się w fazie testowania. 

O sprawie pisze TVN Warszawa powołując się na informację z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. 

Fotoradary od dłuższego czasu był wyłączone z użytku z uwagi na zmieniające się w zeszłym roku przepisy oraz plany, jakie miała wobec nich stołeczna straż miejska. W grudniu 27 modeli zostało przejętych przez GITD od straży na podstawie nowej 3-letniej umowy. Niedawno z niektórych z nich zniknęła czarna folia, przesłaniająca rejestrator, co wprawiło w popłoch niektórych kierowców. Okazuje się jednak, że urządzenia są na razie sprawdzane pod kątem skuteczności. 

- Robimy to sukcesywnie. Na pewno nie będą uruchomione wszystkie jednocześnie. Najpierw fotoradary muszą zostać zintegrowane z naszym systemem, dopiero później będziemy się zastanawiać, jak będą funkcjonować - uspokaja w rozmowie z TVN Warszawa Krzysztof Łazarowicz z GITD.

Nie znamy dokładnej daty uruchomienia wszystkich fotoradarów, aczkolwiek urzędnicy chcą, aby dokonało się to w ciągu najbliższych kilku miesięcy. 

RadioZET.pl/TVN Warszawa/MP

Więcej: