Bezpośredni lot z Polski na Dominikanę już w przyszłym roku

W 2016 roku biuro podróży TUI Polska uruchomi bezpośrednie rejsy na Dominikanę z Pyrzowic. Będzie to pierwsze dalekodystansowe połączenie czarterowe z polskiego portu regionalnego realizowane samolotem szerokokadłubowym.

Inaugurację połączenia do Punta Cana na Dominikanie zaplanowano na 7 lipca 2016 roku. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu do końca października, boeingiem 767-300 TUIFly, który może wziąć na pokład 285 pasażerów. Samolot będzie miał do pokonania 8,5 tysięcy kilometrów. Podróż potrwa około 11 godzin.

Uruchomienie takich lotów umożliwia oddana niedawno do użytku nowa droga startowa, która ma być nowym impulsem rozwojowym portu w Pyrzowicach.

„- Nowe dalekodystansowe połączenie TUI potwierdza, że oddana do użytku w maju 2015 roku nowa droga startowa o długości 3200 metrów zdecydowanie zwiększa możliwości operacyjne pyrzowickiego lotniska - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządzającego pyrzowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Bezpośrednio na drugi koniec świata?

Przedstawiciele lotniska mają nadzieję, że w siatce połączeń pojawią się też dalekodystansowe loty regularne. Ostatnio mówiło się o planach uruchomienia przez LOT połączenia z Nowym Jorkiem, jednak jak na razie nic z tego nie wyszło.

Katowice Airport od lat jest największym czarterowym polskim regionalnym portem lotniczym. Tegoroczna wakacyjna siatka połączeń obejmowała z Pyrzowic 60 tras do czternastu państw w Europie, Azji i Afryce. W przyszłorocznej ofercie pojawiły się już dwie nowości - oprócz Dominikany, także hiszpańska wyspa Minorka.

PAP/EM

Więcej: