"Wymień się ciepłem" - wieszaki z ubraniami dla potrzebujących

Zima w pełni, utrzymują się minusowe temperatury, a kolejne osoby cierpią z wychłodzenia. Akcja "Wymiana ciepła" została zorganizowana w celu pomocy potrzebującym, dla których zimowe wieczory to najtrudniejszy okres w roku. W kilku miastach w Polsce już stanęły wieszaki czekające na ciepłe ubrania.

Zamysł jest prosty. Masz w szafie stos ubrań, w których nie chodzisz? Może są w nich czapki, szaliki, swetry, kurtki, kamizelki - cokolwiek co pomoże utrzymać ciepło. Zamiast gromadziś niepotrzebne rzeczy i patrzeć jak zbiera się na nich kurz, można je zebrać i zostawić na jednym z miejskich wieszaków. Tam na pewno przydadzą się komuś, kto naprawdę ich potrzebuje.

Do akcji dołączył właśnie Urząd dzielnicy Wola w Warszawie, gdzie pojawią się wieszaki. Pierwszy ogólnodostępny wieszak stanął przed Urzędem Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90, kolejny przy Wolskim Centrum Kultury, na ul. Obozowej 85. W planach jest jeszcze wieszak na terenie wolskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wieszaki można spotkać także w Łodzi. Postawiono je przy placu Komuny Paryskiej 3 i na ul. Piotrkowskej 132. Do akcji dołączają się kolejne miasta. Swoje zaagażowanie zadeklarowały także Kielce i Wrocław. 

Na pomysł zbierania ciepłych ubrań wpadł młody aktywista węgierski, który postawił wieszaki w Budapeszcie. Akcja zdobyła wielką popularność. Realna możliwość pomocy (właściwie niewielkim nakładem) bardzo spodobała się ludziom. 

RadioZET.pl/KM

Do czego pasuję damski top?

Więcej: