Świąteczna gorączka w pełni. Jak kupować prezenty, by jej uniknąć?

Boże Narodzenie już za niecały miesiąc. Najnowsze badania pokazują, że panie są bardziej zapobiegliwe i dużo wcześniej planują zakup prezentów pod choinkę.

Gigantyczne kolejki w supermarketach i tłumy w galeriach handlowych stały się oznaką zbliżających się świąt. Choć co czwarta kobieta ma już od tygodnia kupione i spakowane prezenty, bardzo wielu panów w dalszym ciągu zupełnie nie radzi sobie na tym polu i odkłada świąteczne zakupy właściwie na ostatnią chwilę.

Jednak do Bożego Narodzenia zostały prawie trzy tygodnie, więc jest jeszcze szansa, że uda nam się uniknąć świątecznej gorączki i robienia zakupów w pośpiechu.

Jak kupować prezenty świąteczne?

Prezenty dla bliskich to podstawowy punkt na naszej świątecznej liście zakupów. Poszukiwania odpowiednich upominków na rodziny i przyjaciół warto rozpocząć wcześniej, co ułatwi nam wybór prezentu, który na pewno ich ucieszy.

W sklepach już w listopadzie rozpoczęły przedświąteczne promocje i wyprzedaże. Mimo to wiele osób nie decyduje się na zakup od razu sądząc, że dany produkt będzie jeszcze tańszy w grudniu, tuż przed świętami. Warto pamiętać, że do tego czasu niektóre towary mogą zniknąć z półek z powodu wyczerpania asortymentu.

Zakupy przez internet

Dobrym pomysłem mogą być również zakupy przez internet, które są znacznie szybsze i nie wymagają odwiedzania kilkunastu czy kilkudziesięciu sklepów.

Jednak nawet w tym przypadku za poszukiwania prezentów zabierzmy się nieco wcześniej, ponieważ sklepy internetowe przed świętami, ze względu na ogromną liczbę zamówień, mogą mieć problemy z ich terminową realizacją. Zwróćmy też uwagę, czy dany sklep cieszy się dobrą opinią i zaufaniem ze strony klientów.

Kiedy kupować produkty spożywcze?

Większe trudności mogą sprawić nam zakupy spożywcze, które według szacunków pochłaniają niemal połowę świątecznego budżetu. Chcąc zaoszczędzić choć trochę czasu, produkty o długim terminie ważności warto kupić już teraz, dzięki czemu przedświąteczna wyprawa do supermarketu będzie znacznie szybsza i sprawniejsza. Takie rozwiązanie pozwoli nam też rozsądnie rozłożyć świąteczne wydatki.

Radio ZET/DAW/EM

Więcej: