Puchar Króla: Porażka Barcelony, chamskie zachowanie Aduriza [WIDEO]

Athletic Bilbao kończyło mecz w dziewiątkę, a jednak pokonało FC Barcelonę 2:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla. Negatywnym bohaterem starcia był sędzia David Fernandez Borbalan.

W pierwszej połowie arbiter powinien wyrzucić z boiska napastnika gospodarzy, Aritza Aduriza. Doświadczony reprezentant Hiszpanii uderzył w szyję Samuela Umtitiego, a rozjemca ukarał... obu graczy wręczając im po żółtym kartoniku. Tuż przed przerwą powinien podyktować rzut karny za faul na Neymarze, a pokazał Brazylijczykowi kartkę za próbę wymuszenia jedenastki.

Wcześniej Baskowie zdobyli dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Aduriz i Inaki Williams. Po przerwie kontaktowego gola zdobył Messi.

W końcówce czerwone kartki obejrzeli Raul Garcia i Angel Iturraspe, jednak przyjezdni nie wykorzystali gry w przewadze. Z ogniem igrał też Aduriz, który w 65. minucie za symulowanie "ponownie" powinien opuścić plac gry.

Rewanż odbędzie się za tydzień na Camp Nou.