PŚ w skokach: Kamil Stoch najlepiej zarabiającym zawodnikiem

Kamil Stoch wygrał jubileuszową 65. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pozycje lidera zajmuje za to na liście płac zawodników startujących w obecnym sezonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Za zajęcie drugiego miejsca w zawodach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen nasz mistrz olimpijski zainkasował 8 tysięcy franków szwajcarskich za każdy z konkursów. Czwarta lokata podczas turnieju w Innsbrucku opiewała na kwotę pięciu tysięcy franków. Za zwycięstwo w finałowym konkursie w Bischofschofen Stoch otrzymał kolejne 10 tysięcy. Łącznie skoczek z Zębu zarobił 31 tysięcy franków szwajcarskich.

Koniec nagród pieniężnych? Absolutnie nie. Nasz mistrz za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni w ramach nagrody otrzymał 20 tysięcy franków szwajcarskich. Podsumowując Stoch zarobił ponad 200 tysięcy złotych.

Dzięki dobrym wynikom duże pieniądze otrzymali również nasi pozostali reprezentanci. Drugi w całym turnieju Piotr Żyła wyskakał siedemnaście tysięcy franków, zaś czwarty Maciej Kot o dwa tysiące mniej. Zarobki niżej sklasyfikowanych Polaków wahają się od 900 franków do pięciu tysięcy.

Kamil Stoch po 12 z 33 zaplanowanych konkursów Pucharu Świata jest liderem wśród najlepiej zarabiających skoczków na świecie. Wyprzedza 17-letniego Słoweńca Domena Prevca.

RadioZET.pl/DG

Więcej: