Kopał kobietę w metrze. Sprawca ataku zatrzymany [WIDEO]

Berlińska policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o brutalny atak na jednej ze stacji metra w stolicy Niemiec. Na nagraniu z monitoringu widać, jak napastnik podchodzi do kobiety i brutalnie ją kopie, zrzucając ją ze schodów.

Do ataku doszło 27 października, ale dopiero niedawno ujawniono nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak palący papierosa i trzymający butelkę mężczyzna podchodzi od tyłu do schodzącej po schodach kobiety i kopie ją w plecy. Poszkodowana spada, a sprawca jak gdyby nigdy nic odchodzi.

Zachowanie mężczyzny wzbudziło wściekłość w niemieckim społeczeństwie. Jak podaje Deutsche Welle, kilka osób oferowało nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawcy.

Zatrzymany to 27-letni obywatel Bułgarii. Policja nie podaje jego danych. Wiadomo, że został zatrzymany na dworcu autobusowym, gdy wrócił z jednego z miast w południowej Francji. Jak podała bułgarska gazeta „Nova”, mężczyzna pochodzi spod Warny, ma żonę i troje dzieci. Pracował w Berlinie na budowie. Był wcześniej notowany w swojej ojczyźnie za kradzieże, rabunki i napaści.

Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, ma złamaną rękę.

RadioZET.pl/Deutsche Welle/MW

Więcej: