Rodzina z programu "Dom nie do poznania" oddała 5 adoptowanych dzieci

Rodzice z popularnego programu, w którym ekipa inżynierów poddaje rozpadające się domy zaskakującym metamorfozom, pozbyła się piątki adoptowanych dzieci. Telewizyjne show "Extreme Makeover: Home Edition", znane jest w Polsce pod tytułem "Dom nie do poznania".

Devonda and James Friday z Karoliny Północnej wraz ze swoimi dziećmi w 2011 roku wzięli udział w telewizyjnym show "Extreme Makeover: Home Edition". Otrzymali duży dom, w którym ich siedmioro dzieci mogło mieć wiele miejsca: wyposażony w osiem sypialni, nowy sprzęt, miejsce do pracy z biurkami i komputerami dla każdego dziecka a nawet ze ścianką wspinaczkową. Teraz są oskarżeni o to, że po otrzymaniu nowego, wymarzonego domu, pozbyli się piątki swoich dzieci, które adoptowali na krótko przed programem. W programie twierdzili, że przez lata pomogli około 30. dzieci w swoim "Domu nadziei".

- "James i ja jesteśmy w stanie dać naszym dzieciom całą miłość, jakiej potrzebują, ale nie możemy dać im domu, na jaki zasługują" - powiedziała kobieta w klipie z nieistniejącego już programu. Ojciec dodał: "Jesteśmy w miejscu, w którym wszystkie nasze zasoby się wyczerpały. Chcemy nadal zapewnić naszym dzieciom to, czego potrzebują, ale "Extreme Makeover" - rozpaczliwie cię potrzebujemy" - mówił przekonując producentów, by to właśnie ich wybrano na kolejną "ekstremalną przebudowę".

Jedno z piątki dzieci zdradziło, że kiedy kamery zostały wyłączone a światła zgasły, ich przybrani rodzice stali się całkiem inni. "Po prostu nas wyrzucili" - powiedział Chris. Krótko po programie został odesłany do domu opieki za - jak powiedzieli mu rodzice - złe zachowanie. Dwa miesiące później do innego domu odesłana została dwójka kolejnych dzieci. Wszystkie dzieci myślały, że to tylko tymczasowo. Podobnie kolejnych dwoje najmłodszych, zaledwie pięcioletnich dzieci. "Jak one mogły sprawiać tak wielki problem, by oddać je do domu opieki?" - pyta Chris. "Teraz wiem, że to wszystko było dla pieniędzy. Od samego początku" - dodaje.

Media informowały, że w 2015 toczyła się sprawa sądowa przeciw rodzinie Friday'ów, jednak jej akta są zamknięte. Potem małżeństwo starało się odzyskać dzieci, jednak syn Chris sugeruje, że chcą uniknąć złej opinii.