Narty na Słowacji? Są nowe opłaty dla kierowców [MAPA]

Od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji zostaną wprowadzone winiety elektroniczne, które zastąpią dotychczasowe winiety naklejane na przednią szybę samochodu.

Winiety elektroniczne można zakupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, przez stronę internetową eznamka.sk albo za pomocą smartfonu lub tabletu przez aplikację mobilną "eznamka". Zakup jest możliwy od 1 grudnia 2015 roku.

Przy zakupie "ewiniety" przez internet trzeba wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, kraj, w którym zarejestrowany jest samochód oraz podać dane karty płatniczej. Kupując ewiniety na stacjach paliw lub w punktach sprzedaży znajdujących się na przejściach granicznych możemy płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Ceny winiet na Słowacji

Ceny winiet elektronicznych w 2016 roku nie wzrosną. 10-dniowa ewinieta kosztować będzie 10 euro, miesięczna - 14 euro a roczna - 50 euro. Motocykle zwolnione są z opłat drogowych po słowackich autostradach oraz drogach szybkiego ruchu.

Mapa płatnych odcinków dróg na Słowacji

Mapa nowych odcinków autostrad na Słowacji

Więcej informacji oraz aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji można znaleźć na stronach ndsas.sk, eznamka.sk, dialnicnenalepky.sk oraz emyto.sk.

Radio ZET/slovakia.travel/EM

Więcej: