Nutella wycofana z części włoskich sklepów. Może powodować raka

Nutella – sztandarowy produkt koncertu Ferrero – została wycofana ze sprzedaży w największej sieci włoskich supermarketów. W ślad za nią idą kolejne sklepy. Powód? Chodzi o szkodliwy składnik zawarty w kremie, który może powodować raka – zwłaszcza u dzieci.

Nutella wycofana z części włoskich sklepów

Czy dajesz dziecku Nutellę?

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności podał w zeszłym roku, że w oleju palmowym wykorzystywanym do produkcji słynnego czekoladowego kremu znajdują się czynniki rakotwórcze, które powstają przy podgrzewaniu oleju do temperatury 200 stopni Celsjusza. Nawet umiarkowane spożycie słodkiego kremu stwarza ryzyko wystąpienia raka u dzieci. Teraz część włoskich sklepów rezygnuje ze sprzedaży słodkiego smakołyku.

Cała prawda o tłuszczu i cukrze

Nutella znika z półek

Największa sieć włoskich sklepów zrezygnowała ze sprzedaży Nutelli. Spożywczy gigant nie zamierza szukać jednak substytutu dla oleju palmowego zawartego w kremie. Zdaniem kierownika działu zakupów Ferrero produkcja Nutelli bez oleju palmowego znacznie obniżyłaby wartości użytkowe produktu. 

– Stworzenie Nutelli bez tego składnika sprawiłoby, że stałaby się jedynie substytutem dla prawdziwego produktu, byłby to krok w tył – powiedział Vincenzo Tapella, kierownik działu zakupów Ferrero, w rozmowie z agencją Reutera. Ferrero rozpoczęło jedynie kampanię, która ma przekonać konsumentów, że słynny przysmak w słoiku w istocie nie jest tak szkodliwy dla zdrowia.

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy polskiego producenta Nutelli. Do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

RadioZET.pl/SI