Polacy oddadzą hołd Polce zamordowanej przez Syryjczyka

W sobotę w niemieckim Reutlingen odbędzie się marsz milczenia, którego uczestnicy upamiętnią zabitą w zeszłym tygodniu 45-letnią Polkę. Zamordował ją związany z nią uchodźca z Syrii.

– W marszu weźmie udział przedstawiciel polskiego konsulatu generalnego w Monachium. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z rodziną zmarłej, której polskie służby konsularne udzielają pomocy m.in. w kwestiach formalnych związanych z procedurą przewozu ciała do Polski – powiedział szef biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Domniemany 21-letni zabójca i jego ofiara, 45-letnia Polka, razem pracowali w restauracji serwującej kebab w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Do tragedii doszło w okolicach dworca autobusowego. Po kłótni mężczyzna uderzył kobietę nożem do krojenia kebabu w głowę i śmiertelnie ją zranił. Według policji zabójca i ofiara żyli w nieformalnym związku. Policja zdementowała doniesienia niemieckich mediów, że kobieta była w ciąży.

Uciekając z miejsca zbrodni, sprawca zranił nożem o 60-centymetrowym ostrzu pięć innych osób. Podczas ucieczki mężczyzna wpadł pod samochód i został zatrzymany przez policjantów.

Napastnik pochodził z Syrii; w Niemczech dostał azyl jako uchodźca.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: