Recepcjonista dinozaur, portier robot. Niesamowity hotel w Japonii!

W piątek w japońskim Sasebo otwiera się Henn na Hotel - hotel obsługiwany przez roboty. Ceny konkurencyjne!

Henn na Hotel to kolejna atrakcja inspirowanego Holandią parku rozrywki Huis Ten Bosch w Sasebo, na południowym zachodzie Japonii.

W recepcji gości wita anglojęzyczny recepcjonista-dinozaur albo mówiąca po japońsku, mrugająca długimi sztucznymi rzęsami recepcjonistka-humanoid. Jest też trzeci robotyczny recepcjonista.

Henn na Hotel

O bagaże turystów - i to bez napiwku - zadba czerwony, klockowaty portier. Robot dostarczy również do pokoju posiłek albo napoje. Zrobotyzowany jest również konsjerż, który zarezerwuje gościom stolik w restauracji albo doradzi, jakie atrakcje turystyczne są warte obejrzenia.

Henn na Hotel

Zautomatyzowana i zrobotyzowana sypialnia

W Henn na Hotel obowiązuje system automatycznego rozpoznawania twarzy - alternatywa dla kluczy elektronicznych, nie mówiąc już o kluczach klasycznych. To duże "ułatwienie" dla robotów, które miałyby problem z odnalezieniem kluczy zawieruszonych przez gościa jednego z 72 pokojów.

W całym hotelu nie ma włączników światła. Światło zapala się i gaśnie za sprawą poleceń głosowych. W hotelowym lobby potężne, robotyczne ramię wsuwa do przeszklonych schowków bagaże gości.

Henn na Hotel

Ile kosztuje pobyt w Henn na Hotel?

Nie wszyscy członkowie załogi Henn na Hotel to roboty. Placówka zatrudnia w sumie 10 osób. I tak łóżko (przynajmniej na razie) zaścieli ci prawdziwa pokojówka. Wkrótce jednak i to zadanie ma należeć do robota.

Wprowadzenie automatycznej obsługi znacznie obniża koszty, dlatego pobyt w Henn na Hotel nie jest zarezerwowany tylko dla bogaczy. Ceny zaczynają się już od 80 dolarów za dobę. To dwa, a nawet trzy razy mniej niż doba w eleganckim hotelu w Japonii.

Radio ZET/is

Więcej: