Wieża Eiffla zyska nowy blask?

Symbol Francji - Wieża Eiffla w najbliższym czasie może przejść remont. Planowana inwestycja ma wzmocnić wizerunkowo kandydaturę Paryża na gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Mer Paryża Anne Hidalgo proponuje, aby przeznaczyć 300 milionów euro na unowocześnienie funkcjonowania najbardziej znanego obiektu architektonicznego we Francji. Remont obejmować miałby wymianę wind, wzmocnienie systemu bezpieczeństwa, odnowienie oświetlenia i ulepszenie wejść dla zwiedzających.

Wieża Eiffla jest odwiedzana przez 6 milionów turystów rocznie i dostarcza 82 miliony euro do kasy stolicy Francji. Prawie 14 milionów przeznaczane jest na utrzymanie obiektu. Planowana renowacja podniesie je aż do 20 milionów euro.

Biuro merostwa stwierdziło, że remont wzmocni jakość ofert turystycznych w stolicy Francji, które mogą pomóc pokonać Budapeszt i Los Angeles w walce o prawo organizacji Olimpiady w 2024 roku.

Budowa Wieży Eiffla została ukończona w 1889 roku z okazji stulecia Rewolucji Francuskiej. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie.

RadioZET.pl/CNN/DG

Więcej: