"Bild": Polski kierowca żył w czasie zamachu. Próbował go powstrzymać

Polski kierowca ciężarówki żył w momencie dokonania zamachu w Berlinie, nie został wcześniej zamordowany - donosi niemiecki dziennik "Bild". Jak wynika z raportu sekcji zwłok, do którego dotarli dziennikarze, Polak zginął dopiero w trakcie zamachu. Prawdopodobnie próbował powstrzymać napastnika przed dokonaniem ataku, o czym świadczą ślady walki na ciele.

Z sensacyjnych informacji, do jakich dotarł dziennik "Bild” wynika, że w kabinie ciężarówki doszło do walki polskiego kierowcy z zamachowcem. Kierowca miał próbować powstrzymać napastnika przed dokonaniem zamachu, o czym świadczą ślady ugodzenia nożem na jego ciele, które wykazała przeprowadzona sekcja zwłok. Kierowca ciężarówki miał położyć ręce na kierownicy, usiłując powstrzymać sprawcę zamachu.

Następnie Polak został zastrzelony z broni palnej, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zamachu w Berlinie doszło w poniedziałek 19 grudnia. Terrorysta wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy, zabijając 12 osób. 48 jest rannych.

Sprawca bądź sprawcy ataku nie są znani. We wtorek policja wypuściła podejrzanego o dokonanie zamachu Pakistańczyka, który okazał się niewinny.

RadioZET.pl/Onet.pl/MT

Więcej: