"Die Welt": Zatrzymany to nie zamachowiec. Terrorysta jest na wolności, uzbrojony

Terrorysta, który dokonał zamachu w Berlinie, nadal pozostaje na wolności. Jest uzbrojony i niebezpieczny. Zatrzymany Pakistańczyk prawdopodobnie nie jest zamachowcem - informuje niemiecki dziennik "Die Welt" powołując się na źródła policyjne. Nie przyznał się do winy - poinformowało z kolej niemieckie MSW.

Jak informuje "Die Welt", według policji zatrzymany Pakistańczyk prawdopodobnie nie jest sprawcą poniedziałkowego zamachu w Berlinie. Prawdziwy terrorysta pozostaje na wolności i jest uzbrojony - podaje gazeta.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere podczas konferencji poinformował, że zatrzymany przez policję 23-letni Pakistańczyk nie przyznaje się do winy. Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło w odległości około dwóch kilometrów od miejsca tragedii. Odbyło się na podstawie zeznań świadków, którzy widzieli uciekającego sprawcę.

Jak poinformował minister de Maiziere, Państwo Islamskie do tej pory nie przyznało się do przeprowadzenia zamachu w Berlinie.

W poniedziałek ciężarówka wjechała w tłum osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Zginęło 12 osób, 48 jest w szpitalu. Stan 18 z nich jest poważny.

RadioZET.pl/Die Welt/MT

Więcej: